O firmie

Dziś marka SOVITA rozpoznawana jest nie tylko w regionie Radomskim, ale także na terenie całego kraju jako solidny partner. Jesteśmy jedną z największych firm prywatnych działających w regionie. Dokonaliśmy tego w przeciągu 7 lat, co było nie lada wyzwaniem. Możemy się pochwalić dystrybucją 45 000 ton stali rocznie do naszych odbiorców. Dzięki nowemu magazynowi, wielu pomysłom oraz rozwiązaniom informatycznym mamy możliwość zwiększenia sprzedaży z 45 000 ton stali rocznie, do 150 000 ton stali rocznie, które bez problemu jest w stanie obsłużyć magazyn w Radomiu.

Szeroki asortyment, zaopatrywanie się u sprawdzonych dostawców oraz bardzo duża mobilność, pozwala nam na równi konkurować z największymi firmami w branży stalowej w Polsce. Duża dywersyfikacja klientów oraz prężnie działający magazyn i logistyka pozwala nam bezkonkurencyjnie współpracować z małymi i średnimi przedsiębiorcami. Dysponujemy 20 pojazdami o ładowności 24 T, jednym autem 4 T, jednym autem 7 T oraz jednym autem 17 T. Dzięki temu jesteśmy najbardziej mobilną firmą w regionie.

Głównym celem działalności firmy jest dostarczanie wyrobów hutniczych spełniających wymagania i oczekiwania Klientów. Oferujemy szeroki asortyment wyrobów ze stali węglowej, na które składają się produkty polskich producentów jak i produkty z importu. Naszym priorytetem jest zaufanie i zadowolenie naszych odbiorców. Spełnienie oczekiwań Klientów jest ważne dla sukcesu naszej firmy. Doświadczenie w branży hutniczej pozwala nam zaproponować naszym Klientom konkurencyjne ceny i wysoką jakość wyrobów. Dysponujemy własnym transportem i dzięki dobrej organizacji pracy, towar zamówiony przez Klienta dostarczany jest sprawnie, w krótkim czasie i po atrakcyjnej cenie.

Wizja profesjonalnej firmy handlowej, oferującej najwyższej jakości materiały realizowana jest przez nas w oparciu o doświadczenia zdobyte we współpracy z klientami i dostawcami z branży hutniczej.

Nasi pracownicy to wykwalifikowana kadra posiadająca wieloletnie doświadczenie w handlu wyrobami hutniczymi. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań aby nasi Klienci byli w pełni zadowoleni z perfekcyjnej obsługi na każdym etapie transakcji. Nie ma dla nas zadań niemożliwych i problemów nie do rozwiązania.

Za sukces firmy odpowiedzialni są wszyscy pracownicy.

Jako nadrzędne cele stawiamy sobie:

  • strategię ciągłego rozszerzania asortymentu produktów wyrobów hutniczych oraz świadczonych usług
  • wzmocnienie pozycji firmy na rynku
  • zaopatrywanie się u sprawdzonych dostawców
  • doskonalenie kwalifikacji zawodowych pracowników
  • stały monitoring rynku oraz reagowanie na potrzeby i propozycje zgłaszane przez naszych klientów
  • obniżkę kosztów, a tym samym wzrost dochodów z działalności firmy
  • okresową ocenę skuteczności i efektywności przyjętej polityki oraz założonych celów, jak też całego systemu zarządzania